Ce gatim azi? - Pagina 4 - Forum

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Forum » Teme diverse de discutii » Stil de viata » Ce gatim azi?
Ce gatim azi?
RamonescuData: Marţi, 12 Feb 2013, 15:28 | Mesaj # 46
General-maior
Grup: iFUmator
Premii: 0
Reputaţie: 0
Stare: Offline
002smile Nu janos,avatarul l-am luat de pe "forum",de la Profile settings,sau asa ceva...

magdutzaData: Miercuri, 13 Feb 2013, 20:17 | Mesaj # 47
General-maior
Premii: 1
Citat (gabitza)
dar sunt curioasa cum mi-a iesit...

cum ti-a iesit?
eu am o crema favorita din comert, e de la dr oetker "crema de ciocolata, cu trufe si rom'! e dementiala! o stiti?

marryaData: Miercuri, 13 Feb 2013, 20:53 | Mesaj # 48
--------AVANSATI-------neFUmatoare de peste 3 luni
Reputaţie: 1
Deci maine fac prajitura. Ma fac cofetara 001fun .... Am uitat sa va spun. Sambata am facut prajitura cu mere.... Mi-a iesit foarte buna. Am invatat sa framant 004good .... Grea mai treaba asta.... Foarte grea. Dar mi-a iesit.
Acum vreau sa fac maine negresa. Daca iasa bine, vin cu poze... Daca nu...clar ca nu pun.

Dacă aș fuma doar una aș fi inapoi de unde am plecat...Când m-am lăsat am vrut cu disperare să ajung unde sunt azi

magdutzaData: Miercuri, 13 Feb 2013, 21:35 | Mesaj # 49
General-maior
Citat (marrya)
Am invatat sa framant 004good .... Grea mai treaba asta.... Foarte grea. Dar mi-a iesit.

nu ai robot de bucatarie ? sau masina de paine? eu iubesc masina mea, framanta asa bine, iese un aluat de pizza zuper si face niste cozonaci...mortali!
si aluatul de gogosi...de placinte...tot la ea fac!

Mesajul a fost editat de către magdutza - Miercuri, 13 Feb 2013, 21:35

gabitzaData: Miercuri, 13 Feb 2013, 21:35 | Mesaj # 50
General-colonel
Premii: 2
Citat (magdutza)
cum ti-a iesit?

excelent!...crema asta are gust de lamaie, e mai acrisoara, nu foarte dulce, sa cazi jos!...
tu faci tort cu crema de care zici?...ca as incerca si eu, daca e asa buna!

gabitzaData: Miercuri, 13 Feb 2013, 21:38 | Mesaj # 51
General-colonel
Citat (marrya)
Daca iasa bine, vin cu poze... Daca nu...clar ca nu pun.

uite ca nu mi-a dat prin cap sa-i fac si eu poze tortului meu! 012dont-know ...data viitoare! 002smile

magdutzaData: Miercuri, 13 Feb 2013, 21:40 | Mesaj # 52
General-maior
daca-ti place romul, da, e foarte buna! si pun si esenta de rom in siropul cu care insiropez blatul!( pe asta-l fac eu, candva luam de la magazin, era bun si ala)
au si crema de ciocolata, aia nu mi-a placut deloc, era greoaie! asta cu rom e buna! si mai au una cu vanilie, imi place la fel de mult!

gabitzaData: Miercuri, 13 Feb 2013, 21:45 | Mesaj # 53
General-colonel
Citat (magdutza)
daca-ti place romul, da, e foarte buna!

imi place foarte mult...folosesc esenta de rom la greu la prajiturile la care merge! 004good

magdutzaData: Joi, 14 Feb 2013, 15:21 | Mesaj # 54
General-maior
marrya, ai facut negreasa? stie jaina o glazura faina la ele, cu cioco....nu mai stiu de care 007sad
eu n-am facut niciodata, dar imi amintesc de cand povestea jaina de negresa ce tocmai o facuse, mamaa ce pofta mi-a facut!

marryaData: Joi, 14 Feb 2013, 21:48 | Mesaj # 55
Nu am facut azi nimic. Stiti ce inseamna nimic? Nada. M-am trezit, am baut cafea, m-am "latit" pe canapeaua din living unde am poposit pana la ora 2, 013rolleye .... Apoi am facut de mancare la "urgenta" si am plecat la munca. Ma gandesc sa o fac sambata. Maine in nici un caz, ca postesc, si mi-as face numai rau singura.
Azi a fost ziua fara nici un chef de munca.

Dacă aș fuma doar una aș fi inapoi de unde am plecat...Când m-am lăsat am vrut cu disperare să ajung unde sunt azi

marryaData: Joi, 14 Feb 2013, 21:50 | Mesaj # 56
Dar sambata o fac. Acum stau pe ganduri.... Am gasit o reteta cu ciocolata amaruie, si una cu cacao... 009confusion ... Aia cu ciocolata amaruie nu tare imi surade ca e amaruie, dar ma incanta ideea de ciocolata... Aia cu cacao parca nu ma atrage prea tare. Ma gandesc sa o fac cu ciocolata normala. Voi ce ziceti?

marryaData: Vineri, 15 Feb 2013, 15:22 | Mesaj # 57
Mda, azi ma gandeam sa schimb ceva. Mi s-a facut pofta de gogosi pufosi cu gem...iam iam... Si acum oscilez intre ele: 009confusion ... Negresa sau gogosi???

gabitzaData: Vineri, 15 Feb 2013, 16:24 | Mesaj # 58
General-colonel
Citat (marrya)
Negresa sau gogosi???

...si, si!!! 001fun 004good

gabitzaData: Vineri, 15 Feb 2013, 16:28 | Mesaj # 59
General-colonel
Citat (magdutza)
eu am o crema favorita din comert, e de la dr oetker "crema de ciocolata, cu trufe si rom'! e dementiala! o stiti?

...achizitionat! 004good ...luat si foi de pandispan! 004good ...nu mai facut tort! 011no ...facut praji! 012yes ...maine!!! 018shush-secret

marryaData: Vineri, 15 Feb 2013, 19:36 | Mesaj # 60
Citat
Citat (marrya)
Negresa sau gogosi???

...si, si!!! 001fun 004good

Si am zis ca fac gogosi 002smile ... Da m-am smecherit 002smile ... Am luat 3 cutii de aluat pt gogosi 001fun ... Cica ies 15 gogosi dintr-o cutie, si m-am gandit ca fac o cutie cu cioco, una cu gem, si una le las goale... Aluatul se face cu mixerul... Dupa ce le termin, am sa ma plang sotului ca ma dor mainiile de la framantat ca sa imi faca masaj 015wink Deci nu imi place deloc sa framant... Ma gandeam sa imi iau masina de framantat, ca io altfel nu mai fac nimic. E greu in draci. Dar imi iau...fiti sigure. Apoi o sa pot face prajituri non stop 012yes

Mesajul a fost editat de către marrya - Vineri, 15 Feb 2013, 19:38

Forum » Teme diverse de discutii » Stil de viata » Ce gatim azi?
Căutare: