tigaia "dry cooker" - Forum

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Forum » Teme diverse de discutii » Stil de viata » tigaia "dry cooker"
tigaia "dry cooker"
magdutzaData: Miercuri, 16 Ian 2013, 18:34 | Mesaj # 1
General-maior
Grup: iFUmator
Premii: 1
Reputaţie: 0
Stare: Offline
ca ma intreba cel mic cand ne luam si noi una biggrin
si mi-am adus aminte ca o lauda gabitz pe "alte meleaguri". cum spuneai gabitz, ca face toti banii?
am googalit si am decis ca daca imi voi lua una, va fi de aia de ceramica, nu mai zic marca, sa nu sune a reclama! e 150 lei ( contorul zice ca am economisit banii astia), nu-i foarte mult, dar vreau sa stiu daca o folositi intens, ce preparati la ea, cum e mancarea, mai folositi ulei...
cred ca si jaina are una smile . deci?

gabitzaData: Joi, 17 Ian 2013, 19:08 | Mesaj # 2
General-colonel
Premii: 2
eu o folosesc foarte mult!...prepar in ea legume, carne de pui, carne de porc, peste, ficatei, coc cartofi...am facut si omleta!
inainte de folosire, eu o ung cu foarte putin unt, o las sa se incinga bine si prepar totul conform timpilor din instructiuni.
pe masura ce o folosesti, iti mai vine cate o idee despre ce si cum sa mai faci in ea!...acum, chiar nu-mi mai amintesc ce am mai facut... biggrin

gabitzaData: Joi, 17 Ian 2013, 19:15 | Mesaj # 3
General-colonel
tot ce prepari in ea are un gust excelent, se pastreaza altfel vitaminele, aspectul legumelor este super, isi pastreaza culorile, plus ca elimini din alimentatie "tona" de ulei folosita la prajit...iar alimentele sunt innabusite practic, nu prajite!...eu sunt foarte multumita de ea...chiar va trebui sa-mi mai iau una!

marryaData: Vineri, 18 Ian 2013, 22:01 | Mesaj # 4
--------AVANSATI-------neFUmatoare de peste 3 luni
Reputaţie: 1
Si apoi canti la 2 piane, nu? :))))
Si pe mine ma bate gandul. Oare aici o trimit astia de la top-shop?

Dacă aș fuma doar una aș fi inapoi de unde am plecat...Când m-am lăsat am vrut cu disperare să ajung unde sunt azi

gabitzaData: Vineri, 18 Ian 2013, 22:15 | Mesaj # 5
General-colonel
Citat (marrya)
Oare aici o trimit astia de la top-shop?

teoretic, asa ar trebui!...ce conteaza de unde o comanzi?...doar ca, taxele de transport s-ar putea sa te coste mai mult decat tigaia!

Mesajul a fost editat de către gabitza - Marţi, 29 Ian 2013, 10:08

marryaData: Vineri, 18 Ian 2013, 22:24 | Mesaj # 6
Hmmm.... :)))) o sa ii spun ca pretul tigaii e taxa si taxa e tigaia:))))....
Poi atunci mai bine o comand la mama acasa, si mi-o trimite ea cu un sofer... Cred ca asa o sa fac...
Sau si mai bine... O comand inainte sa plec in vara acasa, si o sa o inaugurez la mine in casa mea ... O sa impresionez, nu gluma pe mama soacra cand o invit la udarea casii...:)...eee!! Ce intelijenta sunt! Pui pui pe mine. Apoi mi-o aduc eu, fara taxe incoace...

Dacă aș fuma doar una aș fi inapoi de unde am plecat...Când m-am lăsat am vrut cu disperare să ajung unde sunt azi

gabitzaData: Vineri, 18 Ian 2013, 22:29 | Mesaj # 7
General-colonel
...pai, nu?...la ce sa dai o gramada de bani?...n-ai ce face cu ei? biggrin

gabitzaData: Marţi, 29 Ian 2013, 10:14 | Mesaj # 8
General-colonel
Astazi fac ficatei de pui in tigaia dry cooker: ung tigaia cu putin unt si o pun la incins; pun ficateii si ii las 15 min.pe o parte; cand ii intorc pe cealalta parte, pun si o ceapa sau chiar doua, taiata felii mai groase, ca sa nu se topeasca de tot, ....presar vegeta si piper si mai las inca 15 min.....................foaaaaarte bun!!!...cu o garnitura de legume langa... 014confuz2

Mesajul a fost editat de către gabitza - Marţi, 29 Ian 2013, 10:16

miraData: Marţi, 29 Ian 2013, 22:45 | Mesaj # 9
General-locotenent
Premii: 0
Si mie ?! 014confuz1 Ce mi-ai pregatit ? M-ai abandonat si tu! 012cry1

jainaData: Miercuri, 30 Ian 2013, 01:25 | Mesaj # 10
General-locotenent
Grup: Administrator
eu nu am tigaie dry cooker, magdutz stie ceva, caci ma interesam la un moment dat la gabitz de ea, insa cred ca o sa-mi iau cu ceramica.....mai nou, se pare ca teflonul este nociv....asa cum se spune ca tot ce ne inconjoara e nociv 05 au aparut inclusiv masini de facut paine cu acea cuva din ceramica.....nici nu mai stii ce sa mai cumperi si ce nu

RamonescuData: Miercuri, 30 Ian 2013, 19:35 | Mesaj # 11
General-maior
Citat (jaina)
eu nu am tigaie dry cooker, magdutz stie ceva, caci ma interesam la un moment dat la gabitz de ea, insa cred ca o sa-mi iau cu ceramica.....mai nou, se pare ca teflonul este nociv....asa cum se spune ca tot ce ne inconjoara e nociv au aparut inclusiv masini de facut paine cu acea cuva din ceramica.....nici nu mai stii ce sa mai cumperi si ce nu
"Zvonul"precum ca tigaile de teflon ar fi "nocive",circula de mai bine de 10 ani printre noi,ceee ce ma enerveaza in mod deosebit este:daca sunt asa nocive de ce naiba se mai fabrica!!!!Da,probabil ca sunt...nu zic,dar numai atunci cand sunt "zgariate"...cica elimina ceva "agenti"nocivi..etc,blah,blah blah...asta pentru ca sa-si vanda ei "ceramicile"...Eu am din astea...si desi nu le-am "killarit"cu tot felul de prafuri si "sarme"abrazive...am avut grija de ele ,le-am "bibilit" ,etc,se pare ca "stratul ala de ceramica"paraseste din ce in ce mai mult terenul....ajungandu-se ...tot la problemele pe care le-am avut cu cele de teflon!Si nu sunt ceva de "proasta calitate"...au costat ceva,frate...in fine...
Ca tot vorbim de "oale si ulcele"...tot am vazut de vreo 2 ani incoace ,la un magazin unde imi fac eu "veacul"cand am nevoie de "chestii, trestii pentru bucatareala, niste oale...suuuper misto..."ieftine".... 01 :01: ,pret:600-700 de euro....UNA..(nici vorba de "set" ,cum am crezut initial,)...May frate,dat tot stau si ma intreb,ori de cate ori trec pe langa ele....ce mama naibii fac oalele alea de costa asa mult??Or fi ca lampa lui Aladin...o "freci cAta",apoi spui ce vrei sa "papi",si in secunda 2 ,ai masa pusa... 01 Cica,"ia-te masa,pun-te masa"...Ca tot ai cautat tu Janoso,oale din astea ..."ie-te oala"!! 008rasete2

Mesajul a fost editat de către Ramonescu - Miercuri, 30 Ian 2013, 19:39

marryaData: Miercuri, 30 Ian 2013, 19:43 | Mesaj # 12
700 de euroi??????? O oala????? Sa-mi trag palme!!! In cazul asta imi iau 10 din ceramica dry cooker si tot mai ieftin ies, si barem 5 ani tot ma tin. 2 pe an sa "consum".
Apoi da mai Ramo, poate ca e ca si lampa fermecata. Alta data cand mai treci pe acolo intreaba si tu din ce sunt facute? Din aur, cu aur, platina...??

jainaData: Joi, 31 Ian 2013, 23:52 | Mesaj # 13
General-locotenent
Grup: Administrator
Citat (Ramonescu)
ce ma enerveaza in mod deosebit este:daca sunt asa nocive de ce naiba se mai fabrica!!!!

e ca si fumatul 001fun daca e asa nociv de ce se vand tigari? si mai ales, de ce se subventioneaza cultura tutunului

Mesajul a fost editat de către gabitza - Sâmbătă, 02 Feb 2013, 11:42

RamonescuData: Vineri, 01 Feb 2013, 19:21 | Mesaj # 14
General-maior
Citat (marrya)
700 de euroi??????? O oala?????

001fun "corectez",nu o oala ci doua,una mica,aproape minuscula si una medie as zice,ca mare nu e in niciun caz,nu intra un pui de marime medie in ea...da,deci azi am fost sa-mi cumpar cutite si am vazut ca acum erau puse in "set"de doua cu "infima"suma de 799 euro 001fun cica e un "big deal"de "sezon"!!!May,iar le-am studiat,arata bine intr-adevar,sunt "jmechere",nu era nimeni pe acolo sa intreb daca erau de aur sau cu aur,peste 700 de ani,cred ca tot acolo le gasesc,asa ca nu ma grabesc cu intrebarile, 001fun

marryaData: Vineri, 01 Feb 2013, 21:51 | Mesaj # 15
001fun .... Of doamne, ce am mai ras 001fun .... Ce sunt aia 799 de euroi... Caca maca.... Oricum cand intrebi musai sa imi spui si mie din ce sunt facute... 001fun

Forum » Teme diverse de discutii » Stil de viata » tigaia "dry cooker"
  • Pagina 1 din 2
  • 1
  • 2
  • »
Căutare: