Moda....cu ce ne imbracam... - Forum

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » Teme diverse de discutii » Stil de viata » Moda....cu ce ne imbracam... ("A girl should be two things:Classy and Fabulous",C.Chanel)
Moda....cu ce ne imbracam...
RamonescuData: Miercuri, 30 Ian 2013, 21:02 | Mesaj # 1
General-maior
Grup: iFUmator
Premii: 0
Reputaţie: 0
Stare: Offline
008rasete2 01 Fete,m-am gandit sa deschid un alt subiect de conversatie,ca sa ne "mai aerisim" si sa mai uitam de vesnica tema...Fu..nefu... 01 Si ideea asta mi-a venit "spontan",dupa ce azi,am dat "iama"intr-un magazin si mi-am mai adaugat o pereche de pantofi la "colectia"mea deja" suprasaturata"....trebuie sa va spun din start ca am ,o "problema in ce privesc "accesoriile":Pantofi,posete,esarfe...nu am niciodata destule..desi scandalul e in "toi"cu al meu sot...Azi mi-am mai adaugat la "coletie "niste pantofi "bleu"inchis,desi mai aveam unii de anul trecut,dar nu erau cu "toc",ci "balerini".... 01 01 01 Ajungand cu ei acasa,am constatat cu "stupoare"ca nu mai am unde sa-i "depozitez"...prin urmare am fost "catalogata"de al meu,ca fiind "psihopata",si ca el nu crede ca mai exista asa personaje ca mine...Prin urmare,hai sa discutam aici "despe obsesiile"noastr vestimentare"si ne-vestimentare,si sa va spun drept..."nutresc speranta ca nu sunt singura", 007smiling1

marryaData: Miercuri, 30 Ian 2013, 21:15 | Mesaj # 2
--------AVANSATI-------neFUmatoare de peste 3 luni
Premii: 1
Reputaţie: 1
Nu esti singura draga mea. Eu nu am treaba cu hainele foarte mult... Sau cu pantofii.... Dar sunt innebunita dupa cosmeticeeee...yes! Le ador. Am o gramada, ba chiar si 2 de acelasi fel, ca uit ca am mai cumparat 01 .... Creioane de ochi, rimeluri( cred ca am vreo 20) farduri.... De Craciun mi-am achizitionat ditamai trusa de farduri... parca e mica....
Acum m-am gandit ca e timpul sa trec la din alea mai "smechere". Vreau sa imi achizitionez gama Lancome( fond de ten, plus anticearcan, plus crema). Cam scumpe nitel dar cica sunt foarte bune.... Plus ca am ochit un rimel de la Clinique superb. Dar cam piperat( 50 de lire).... Dar e tare...
Cu cosmeticele am problema "obsesie" si cu lacuriile( ojele). Niciodata nu am suficiente. Am toate nuantele de mov si roz. Sunt nebuna dupa ele. Si mai am o problema cu periile...am vreo 10 si din astea..sotul nu mai are loc cu ale sale cateva cremusoare 01

Dacă aș fuma doar una aș fi inapoi de unde am plecat...Când m-am lăsat am vrut cu disperare să ajung unde sunt azi

gabitzaData: Joi, 31 Ian 2013, 09:26 | Mesaj # 3
General-colonel
Premii: 2
"Boala pantofilor" am avut-o si eu 01 ...si spun ca am avut-o pentru ca, in ultimul timp, deoarece circul mai mult in tinuta sport, mi-am cumparat mai rar pantofi cu toc!...oricum am vreo doua tone, care stau si zac pe rafturile unui dulap din boxa, indesati si plini de praf (vorba vine... 01 )...asta nu inseamna ca, de cate ori merg la cumparaturi, nu ma uit cel mai mult la raioanele cu incaltaminte! ...ma apuca rasul caci, de fiecare data vad macar vreo doua perechi pe care mi le-as cumpara cu ochii inchisi!.............................. 008m0168 008m0168 008m0168 in 1988, cand am terminat stagiatura si m-am intors in Bucuresti...deh, la origini... mama a facut criza de nervi cand a vazut doi saci imensi numai cu pantofi si sandale...si mi-a spus cu repros: "ahaaaa, deci pe astia iti dadeai tu banii, ca niciodata nu aveai destui!...si acum, unde crezi ca-i punem pe toti?"
...in orice caz, am suferit mereu 14 ...si mai sufar si acum 13 , ca eu nu am cu ce sa ma incalt! 008m0168

RamonescuData: Vineri, 01 Feb 2013, 19:39 | Mesaj # 4
General-maior
001fun Nici eu n-am cu ce sa ma incalt!Marry ,se pare ca noi suntem singurele "obsedate"pe aici(Gabitzoi s-a facut fata cuminte,dupa cate am inteles), 015wink may,may,may...m-ai "socat"cu colectia ta de rimeluri...eu n-am decat UNUL! 001fun Fiindca ,oricum dupa 2 luni,il arunc,chiar daca nu e "gata"... 002smile

miraData: Duminică, 03 Feb 2013, 02:09 | Mesaj # 5
General-locotenent
Io am treaba cu.....unghiile, tot felul de modele, desene, picturi etc. Cand am vreme, o sa pun niste poze!

jainaData: Luni, 04 Feb 2013, 00:12 | Mesaj # 6
General-locotenent
Grup: Administrator
eu am o problema cu pantofii...in sensul ca nu-mi permit decat la ocazii pantofi cu toc...nu-mi permite inaltimea 005angry iar cu toc mediu sau deloc, oferta e limitata, sau chiar greu de gasit ceva elegant.

deci, eu clar n-am niciodata cu ce sa ma incalt! 008tears

insa, ca si mary sau mira, am boala cosmeticelor, ojelor, tot ce tine de infrumusetare, sunt absolut DISPERATA! am sertare intregi, dintre care, cred ca 3 sferturi sunt expirate....dar nu arunc nimic 005angry si continuu sa-mi cumpar...oricum fac economie, decat sa merg la salon, ma aranjez singura...m-am scos 002smile

jainaData: Luni, 04 Feb 2013, 00:35 | Mesaj # 7
General-locotenent
Grup: Administrator
insa cu hainele am o reala "problema"...am avut-o de mica, de cand nu se gasea nimic in magazine dragut pe vremea lui raposatu'.mi le croiam singura sau le modificam pe cele cumparate. inclusiv uniformele de scoala erau modificate, ba cu volanas, ba cambrate...aproape toate scurtate 013rolleye

de-a lungul vietii am trecut prin mai multe faze, daca ma gandesc bine, la un moment dat facusem o pasiune pt palarii...era trendy Lady D....apoi, am facut colectii de lenjerie intima, mai ales portjartiere....nu radeti....eram innebunita sa port ciorapi cu portjartier si lenjeria asortata...imi cumparasem la un moment dat de la Londra niste ciorapi lungi cu portjartier, adica facuti in continuarea ciorapului, super misto!

aaaa, da, si sa nu uit pasiunea pt gablonzuri....mi-a trecut! 015wink

RamonescuData: Luni, 04 Feb 2013, 06:41 | Mesaj # 8
General-maior
002smile Ojele imi plac si mie...insa numai alea mai "timide"...mi-ar place si mie sa "port"si un rosu aprins(mi-am luat unul anul trecut...foarte rosu 001fun insa nu stiu sa ma "fac cu el",tot pe langa "o dau",asa ca am renuntat...Insa asa-mi place cand vad la alte fete... 002smile

RamonescuData: Luni, 11 Feb 2013, 17:58 | Mesaj # 9
General-maior
Citat (marrya)
Vreau sa imi achizitionez gama Lancome( fond de ten, plus anticearcan, plus crema). Cam scumpe nitel

Marry,ca tot ai mentionat "Lancome",ai tema de casa!!! 001fun Si anume:Trage o "fuga" pana la o parfumerie si uita-te daca la la voi a aparut deja fondul de ten "Teint Visionnaire",de la Lancome si spune-mi primele 5 ingrediente...cat si ultimele 2 001fun Te rooooooooooggggggg!
Banuiesc ca Londra "e mai in fata cu toate"... 002smile
LE de ce te rog pe tine asta?fiindca ,nu gasesc niciunde lista INCI,ar fi si culmea!Lancome tine ingredientele "secret ",ca de obicei, 001fun :013rolleye:si cum e un produs de "ultima ora"...nu exista niciunde informatii...insa Londra e Londra...
LE.am revenit 001fun Daca se poate .chiar TOATA lista INCI...
001fun

Mesajul a fost editat de către Ramonescu - Luni, 11 Feb 2013, 18:15

RamonescuData: Joi, 14 Feb 2013, 12:41 | Mesaj # 10
General-maior
002smile 015wink Marry,am rezolvat deja ce te-am rugat mai sus...a aparut si aici insa numai la anumite magazine...ca o concluzie:nu-mi place cum arata la mine 007sad dar eu sunt si mai "ciudata",asa... 001fun 013rolleye Eu cu Lancome nu prea m-am impacat bine(am avut ceva de la ei,acum cativa ani ,si de atunci...insa tu cu "exuberanta"ta,mi-ai "trezit"din nou curiozitatea... 012yes

marryaData: Joi, 14 Feb 2013, 13:14 | Mesaj # 11
Mey, ce sa zic, si eu am avut mai "demult" un fond de ten de la Lancome si am fost asa, nici prea prea nici foarte foarte multumita. Ce-i drept eram prea tanara atunci de prostii de astea. Aveam 21 de ani, si nu prea foloseam eu creme sau fonduri de ten asa de mult.
Sincer, nici acum nu folosesc fond de ten foarte mult...decat atunci cand ma duc la un chef, o nunta, o ocazie. Am fata ok, deci de ce sa o incarc degeaba.
Am o problema cu niste cosuri si zgrabuntele care imi apar pe frunte primavara si vara, si am observat ca trebuie musai sa am crema de fata cand ies afara, ca altfel ma invadeaza. De aia m-am gandit la un fond de ten de la Lancome MAC STUDIO FIX FLUID. Am inteles ca are o acoperire mare si ma gandesc ca m-ar ajuta.

Dacă aș fuma doar una aș fi inapoi de unde am plecat...Când m-am lăsat am vrut cu disperare să ajung unde sunt azi

RamonescuData: Miercuri, 27 Feb 2013, 17:34 | Mesaj # 12
General-maior
Citat (marrya)
Mey, ce sa zic, si eu am avut mai "demult" un fond de ten de la Lancome si am fost asa, nici prea prea nici foarte foarte multumita. Ce-i drept eram prea tanara atunci de prostii de astea. Aveam 21 de ani, si nu prea foloseam eu creme sau fonduri de ten asa de mult.
Sincer, nici acum nu folosesc fond de ten foarte mult...decat atunci cand ma duc la un chef, o nunta, o ocazie. Am fata ok, deci de ce sa o incarc degeaba.
Am o problema cu niste cosuri si zgrabuntele care imi apar pe frunte primavara si vara, si am observat ca trebuie musai sa am crema de fata cand ies afara, ca altfel ma invadeaza. De aia m-am gandit la un fond de ten de la Lancome MAC STUDIO FIX FLUID. Am inteles ca are o acoperire mare si ma gandesc ca m-ar ajuta.

Eu azi am facut "o gaura"in cont si mi-am luat "Vitalumiere aqua" de la Chanel...nu are o acoperire mare,insa e superb!(for me) 002smile Tu ce ai hotarat?ti-ai luat pana la urma Mac?daca da...cum "evolueaza"? 002smile

marryaData: Joi, 28 Feb 2013, 22:43 | Mesaj # 13
Nu mi-am luat inca nimic, pentru ca momentan incerc cu zeama de lamaie sa imi curat urmele de la cosuri. Am auzit ca e tare buna. Acum sa vedem. Momentan e ok. Ma dau seara inainte de culcare pe fata, si o las peste noapte, apoi dimineata ma spal pe fata. Eu am pielea mai grasa, de altfel si parul mi se ingrasa mai repede, si incerc sa o aduc mai la normal. Probabil de aici si acele zgrabuntzele pe frunte. Momentan e ok. Observ ca nu se mai vad prea tare, plus ca fata ramane foarte fina si neteda. Insa sunt doar cateva zile de cand fac acest lucru.
Am sa mi-l iau oricum pentru ca oricum il vreau. 002smile

Forum » Teme diverse de discutii » Stil de viata » Moda....cu ce ne imbracam... ("A girl should be two things:Classy and Fabulous",C.Chanel)
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare: