STOP TIGARI ! - Pagina 2 - Forum

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Forum » Forum de sprijin acordat celor ce renunta la fumat » M-am lasat de fumat!!! » STOP TIGARI ! (un inceput, nu un sfarsit!)
STOP TIGARI !
magdutzaData: Luni, 07 Ian 2013, 15:21 | Mesaj # 16
General-maior
Grup: iFUmator
Premii: 1
Reputaţie: 0
Stare: Offline
da, da stiam ca asa voi fi, ametita si irascibila! si totusi am vrut sa ma las din nou, nu?
la fel de bine stiu ca trece...greu, dar trece( timpul)
apa am baut cam un litru azi...e mult fata de normalul meu.
am venit la munca blindata cu rontaieli...am poftit azi si la dulce si sarat si condimentat...asa ca mi-am luat tot felul de rontaieli (nesanatoase, dar facem exceptie zilele astea, am voie la tot ce poftesc biggrin )...mi-am cumparat multe mai fetelor, am zis ca poate sa mai ramana si pe maine...dar am topit tot biggrin . da'i bun asa, oricum sper sa capat ceva kg in plus

magdutzaData: Luni, 07 Ian 2013, 15:43 | Mesaj # 17
General-maior
m-am dus mai inainte la cumparaturi. de la casa, mi-am luat o viteza la tigara....valeu ce naspa m-am simtit cand mi-am dat seama ca eu nu mai fu... angry angry angry
ce voiam sa zic de fapt : nu-i deloc usor sa te lasi simlucrurile nu sunt niciodata constante! acum poti crede ca stapanesti fenomenul si imediat iti vine sa urci pe pereti ...mda angry sad angry

jainaData: Luni, 07 Ian 2013, 16:03 | Mesaj # 18
General-locotenent
Grup: Administrator
Premii: 0
(magdutza)
(jaina)
te asteapta o viata minunata!

minunata? cum asa?
sanatoasa, poate....

biggrin da, da....exact cum scrie MINUNATA!!!
nici eu nu credeam asta de la inceput, insa, pe masura ce trecea timpul am descoperit gustul dulce al libertatiii.
dupa cum ne invata fizica elementara: "orice forta de actiune are o forta de reactiune, egala in modul si directie, dar sens opus", actiunii noastre de a nu fuma i se opune cu aceeasi forta dependenta de nicotina, obiceiul fumatului si obisnuinta psihologica....vestea buna este ca ele scad direct proportional in timp!

toate simptomele din zilele astea sunt doar semne ale vindecarii!
asa ca, fruntea sus, caci va asteapta o viata MINUNATA!

gabitzaData: Luni, 07 Ian 2013, 16:13 | Mesaj # 19
General-colonel
Premii: 2
(magdutza)
da, da stiam ca asa voi fi, ametita si irascibila! si totusi am vrut sa ma las din nou, nu?
la fel de bine stiu ca trece...greu, dar trece( timpul)

da, pentru ca e mai bine ca nefumator, din toate punctele de vedere...eu ma simt de parca mi-a dat careva cu o maciuca in cap...si mi-e rau!...si nu vreau sa ma gandesc ce va fi la mine in casa peste vreo doua-trei zile, cand vom fi doi in sevraj!!! cry ...care ma luati in gazda? smile wink

gabitzaData: Luni, 07 Ian 2013, 16:50 | Mesaj # 20
General-colonel
tu ai observat, magdutz, ce scrie pe contorul nostru? surprised ...cum sa avem aproape 2 zile???...ca abia una ar trebui sa fie! surprised surprised

gabitzaData: Luni, 07 Ian 2013, 16:52 | Mesaj # 21
General-colonel
aaaaa, uitasem sa-ti spun: sa faci bine sa-ti pui avatar, ca sa te vad mai bine!...da??? biggrin

magdutzaData: Luni, 07 Ian 2013, 17:53 | Mesaj # 22
General-maior
(gabitza)
aaaaa, uitasem sa-ti spun: sa faci bine sa-ti pui avatar, ca sa te vad mai bine!...da???

poate maine biggrin , azi n-am chef, ma crezi, nu?

magdutzaData: Luni, 07 Ian 2013, 17:58 | Mesaj # 23
General-maior
(gabitza)
tu ai observat, magdutz, ce scrie pe contorul nostru?

ce e dubios surprised ca la mine scrie o zi(corect) iar la tine aproape doua zile!! si parca aveam avans, nu? 1eye

glumeam, la ora 19 o sa arate si al tau corect.

magdutzaData: Luni, 07 Ian 2013, 18:54 | Mesaj # 24
General-maior
sfat : nu gatiti in timpul sevrajului !!! orice-ati incerca sa faceti, va iesi o varza tongue
eu renunt azi, toate mi-au iesit naspa angry

gabitzaData: Luni, 07 Ian 2013, 19:46 | Mesaj # 25
General-colonel
(magdutza)
poate maine , azi n-am chef, ma crezi, nu?

stai linistita!...te cred!...dar, garantat, nici maine n-o sa ai chef!...sau crezi ca maine vom zburda? biggrin
il pui cand esti mai linistita! smile

gabitzaData: Luni, 07 Ian 2013, 19:54 | Mesaj # 26
General-colonel
(magdutza)
sfat : nu gatiti in timpul sevrajului !!! orice-ati incerca sa faceti, va iesi o varza

lol deci: ori de cate ori vreti sa gatiti varza, lasati-va de fumat!!!.....va iese mortala!!!

marryaData: Luni, 07 Ian 2013, 20:20 | Mesaj # 27
--------AVANSATI-------neFUmatoare de peste 3 luni
Reputaţie: 1
(gabitza)
deci: ori de cate ori vreti sa gatiti varza, lasati-va de fumat!!!.....va iese mortala!!!

.... Esti mortala... Hai cu varza.... Aaaa si bine ca mi-am amintit. Ia zi ce ai papat tu bun de nu vrei sa imi faci pofta. Nu te stresa ca inca nu am pofte...mari.... biggrin

Dacă aș fuma doar una aș fi inapoi de unde am plecat...Când m-am lăsat am vrut cu disperare să ajung unde sunt azi

gabitzaData: Luni, 07 Ian 2013, 21:50 | Mesaj # 28
General-colonel
(marrya)
Ia zi ce ai papat tu bun de nu vrei sa imi faci pofta. Nu te stresa ca inca nu am pofte...mari....

fii atenta!...tu ai zis!!!...sa nu aud ca te plangi dupa ce vezi!!!...da' nu pun poza aici...mai bine dincolo! smile

gabitzaData: Marţi, 08 Ian 2013, 10:38 | Mesaj # 29
General-colonel
ce faci, magdutzu' lu'mama?...cum esti astazi?

...iar ma enerveaza contorul asta! angry

Mesajul a fost editat de către gabitza - Marţi, 08 Ian 2013, 10:39

gabitzaData: Marţi, 08 Ian 2013, 12:41 | Mesaj # 30
General-colonel
magduuuuuuuuuuuuuuuuuuuutz!!!!!!!!! cry

Forum » Forum de sprijin acordat celor ce renunta la fumat » M-am lasat de fumat!!! » STOP TIGARI ! (un inceput, nu un sfarsit!)
Căutare: