STOP TIGARI ! - Pagina 27 - Forum

[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Forum » Forum de sprijin acordat celor ce renunta la fumat » M-am lasat de fumat!!! » STOP TIGARI ! (un inceput, nu un sfarsit!)
STOP TIGARI !
RamonescuData: Sâmbătă, 16 Mar 2013, 15:59 | Mesaj # 391
General-maior
Grup: iFUmator
Premii: 0
Reputaţie: 0
Stare: Offline
Citat (marrya)
Eu chiar m-am luptat sa devin "fumatoare".

007sad Si eu la fel ,fete!Daca as povesti "de-a fir a par"cum m-am apucat eu de fu...si de ce...Eu chiar nu eram atrasa de tigari!Tin minte ca in liceu ,colege de ale mele(mai "cool"sa zic asa),fumau...Intr-o buna zi,colega mea de banca "care era mai cool"decat mine,m-a invitat la o cafea!Era intr-un bar din acelea deschise "dupa revolutie",deci,ceva nou si "incitant".Fete,imi amintesc si in ziua de azi...cum am coborat niste scari "la subsol"si am ajuns intr-o incapere "cool",semi -intunecata,muzica "in blana",...ne-am asezat la o masa...(eram mai multe fete)...si odata ni s-a servit cafeaua,pe farfurioara "trona"o tigara ...alba...(cu filtru alb).Nu m-a atras...tin minte ce fericite erau toate fetele,cat se "hlizeau"una la alta,printre "arabescuri de fum"si toti se uitau "ciudat"la mine(inafara de o persoana.... cand imi amitesc...acea persoana era colega mea "cool"(,de banca)....m-am apucat de fu(mat)la o luna dupa terminarea liceului....convinsa fiind ca fumatorii sunt niste oameni minunati!Care stiu "sa se distreze"....Am vrut sa fiu in "rand cu (,)colegele mele "cool"...
May,dar dupa ce m-am apucat de fu(mat).... BOMBA:.....ma intalnesc odata cu fosta colega de banca "cool...care ..stupoare!!!,desi nu eram "cool"ca si ea...ma cauta si dupa liceu 010fear ...si ma vede ca fumez!Eu eram "in figuri",intr-un colt de gura ,tineam tigara,si cu celalat zambeam "tamp"...m-a luat aia "in niste suturi", 001fun 010fear Eu asteptam exact contrariul!!!!Deci pana la urma, nu era asa "cool"sa fumezi...nici atunci!Cred eu...De aceea reactia aceea ,pe care nu cred ca o voi putea uita niciodata!Atunci "m-am enervat"...si am inceput sa o evit pe "colega mea cool"....nu ne mai intalneam....(desi ea ma tot cauta)...mi-e dor de ea! 007sad
LE.a trebuit sa fac o "corectura",la cand m-am "apucat "de fu..m-am gandit mai bine,si mi-am adus aminte ca de fapt am inceput la o luna ,dupa terminarea liceului,cam prin iulie.... 013rolleye

Mesajul a fost editat de către Ramonescu - Duminică, 17 Mar 2013, 04:29

miraData: Duminică, 17 Mar 2013, 00:51 | Mesaj # 392
General-locotenent
Magduuuuuuuuuuuuuutz! Ce faci ? Cum te mai simti ?! Copiii ?!

gabitzaData: Duminică, 17 Mar 2013, 10:37 | Mesaj # 393
General-colonel
Premii: 2
Nu mai dai pi la noi, Magdutz? ...ci faci, may?

magdutzaData: Duminică, 17 Mar 2013, 16:52 | Mesaj # 394
General-maior
Premii: 1
bine, may, toata lumea e bine!
am descoperit azi un avantaj ca nu mai fumez! pe 2 aprilie merg cu baiatul meu cel mic si colegii lui intr-o excursie de o zi, voi fi mamica supraveghetor, va fi minunat ca nu mai fumez, altfel nu stiu cum as rezista printre copii o zi intreaga fara sa fumez... 0 concentrare...nervoasa si botoasa mai toata ziua! stiu asta de anul trecut cand am mers la teatru cu ei( toata actiunea a durat vreo 3 ore) dar eu eram cu mintea aiurea, ma gandeam sa ajung mai repede acasa sa trag o tigara!

gabitzaData: Duminică, 17 Mar 2013, 17:45 | Mesaj # 395
General-colonel
Inca un atuu CONTRA fumatului! 002smile ...las' ca-i bine, Magdutz! 004good

miraData: Duminică, 17 Mar 2013, 23:40 | Mesaj # 396
General-locotenent
Citat (magdutza)
pe 2 aprilie merg cu baiatul meu cel mic si colegii lui intr-o excursie de o zi,

Ce faaaaaaaaaain de tine ! Unde ?

magdutzaData: Luni, 18 Mar 2013, 15:03 | Mesaj # 397
General-maior
...prin zona... 015wink

Mesajul a fost editat de către magdutza - Luni, 18 Mar 2013, 15:04

gabitzaData: Marţi, 19 Mar 2013, 16:01 | Mesaj # 398
General-colonel
ahaaaa!!! 012yes

magdutzaData: Marţi, 19 Mar 2013, 16:35 | Mesaj # 399
General-maior
015wink

marryaData: Miercuri, 20 Mar 2013, 12:36 | Mesaj # 400
--------AVANSATI-------neFUmatoare de peste 3 luni
Reputaţie: 1
Magdutz, toate bune? Hai zi-ne cum e cu nefu... Ce pofte ai mai avut, ce tentatii...cum le-ai depasit... Stii tu... Chestii care sa ajute boboceii 003kiss

Dacă aș fuma doar una aș fi inapoi de unde am plecat...Când m-am lăsat am vrut cu disperare să ajung unde sunt azi

RamonescuData: Miercuri, 20 Mar 2013, 18:09 | Mesaj # 401
General-maior
Citat (magdutza)
bine, may, toata lumea e bine!
am descoperit azi un avantaj ca nu mai fumez! pe 2 aprilie merg cu baiatul meu cel mic si colegii lui intr-o excursie de o zi, voi fi mamica supraveghetor, va fi minunat ca nu mai fumez, altfel nu stiu cum as rezista printre copii o zi intreaga fara sa fumez... 0 concentrare...nervoasa si botoasa mai toata ziua! stiu asta de anul trecut cand am mers la teatru cu ei( toata actiunea a durat vreo 3 ore) dar eu eram cu mintea aiurea, ma gandeam sa ajung mai repede acasa sa trag o tigara!

Ce frumos!Si ce mult ma bucur ca macar voi 3 ati reusit!Dar cand ne-om "lua avant"si celelalte 3 "fiice ratacitoare"...atunci sa vezi "intrecere"... 001fun

gabitzaData: Miercuri, 20 Mar 2013, 19:49 | Mesaj # 402
General-colonel
Citat (Ramonescu)
Dar cand ne-om "lua avant"si celelalte 3 "fiice ratacitoare"...atunci sa vezi

....... 001fun ...sa vezi cum ne reapucam noi... 001fun 001fun 001fun
Doamne fereste!

RamonescuData: Miercuri, 20 Mar 2013, 21:59 | Mesaj # 403
General-maior
Citat (gabitza)
Dar cand ne-om "lua avant"si celelalte 3 "fiice ratacitoare"...atunci sa vezi

....... ...sa vezi cum ne reapucam noi...
Doamne fereste!
001fun Gabitzoi e "sugubatz",
005angry Indrazneste,ca-ti "punem pielea-n bat"

gabitzaData: Miercuri, 20 Mar 2013, 22:34 | Mesaj # 404
General-colonel
007super-smile

miraData: Sâmbătă, 23 Mar 2013, 00:50 | Mesaj # 405
General-locotenent
Magdutzule, tu nu ne mai zici nimic ?! De atatea zile ?! Sper ca esti bine si ca esti inca CU NOI! 003kiss

Forum » Forum de sprijin acordat celor ce renunta la fumat » M-am lasat de fumat!!! » STOP TIGARI ! (un inceput, nu un sfarsit!)
Căutare: